Historia


Firma Windex to firma rodzinna, z całkowicie polskim kapitałem, która powstała w 1989 roku.

Była to wówczas jedna z pierwszych firm w Polsce zajmująca się sprzedażą i serwisem urządzeń transportu bliskiego (podestów ruchomych, wyciągów towarowych).


Początki firmy nie należały do najłatwiejszych. Pierwsze urządzenie właściciel firmy, pod koniec lat 80-tych, sprzedawał pół roku. Co ciekawe, wyciąg ten pracuje do dnia dzisiejszego.

 

Od tego czasu, krok po kroku, firma dynamicznie się rozwija, poszerzając swoją ofertę i podnosząc jakość świadczonych usług.


Firma Windex zajmuje się nie tylko sprzedażą i serwisem urządzeń transportu bliskiego, ale poszerzyła też swoją działalność o wynajem podnośników koszowych i nożycowych oraz szkolenia przygotowujące do państwowego egzaminu na operatorów podestów ruchomych i wyciągów towarowych.


Dzięki ogromnemu doświadczeniu zdobywanemu na przestrzeni ponad 25-ciu lat nasza firma została autoryzowanym przedstawicielem na Polskę wielu renomowanych producentów podestów ruchomych.

 

W ofercie firmy Windex znajdują się urządzenia następujących marek:


- Ruthmann GmbH & Co. KG (Niemcy)
Podnośniki koszowe na podwoziach samochodowych


- Versalift (Dania)
Podnośniki koszowe na podwoziach samochodowych


- Omme Lift A/S (Dania)
Podnośniki koszowe na podwoziach przyczep i podwoziach gąsienicowych


- Airo (Włochy)
Samojezdne podnośniki koszowe na podwoziach kołowych i podnośniki nożycowe

 

Nasze umiejętności zostały potwierdzone przez UDT CERT, a wprowadzone procedury serwisowe zgodne z wdrożonym Systemem Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2009.

 

Centrala

CENTRALA

Windex

ul.Towarowa 8

89-600 Chojnice

Tel. +48 52 396 70 45

  • Certyfikaty