RUTHMANN ECOLINE 230 - Światowa premiera na Platformers' Days 2018
2018-09-18

Najważniejsze punkty w skrócie:

  • Nowy model ECOLINE z imponującymi możliwościami: wysokość robocza 23 m z wysięgiem poziomym do 17 m
  • Podwozie EURO 6, 3.5 t - kompatybilność z wieloma markami 
  • Najnowocześniejsza technologia RUTHMANN
  • Wiele cech serii premium STEIGER® jest teraz dostępnych również w popularnym segmencie niskobudżetowym ECOLINE

 

RUTHMANN zaprezentował swój najnowszy projekt ECOLINE podczas targów Platformers' Days 2018. ECOLINE 230 jest montowaną na podwoziach platformą roboczą ze sztywnym układem teleskopowym. Stosunek ceny do wydajności nie ma sobie równych. Ma 23 m wysokości roboczej i ogromny zasięg poziomy - do 17 metrów. Podobnie jak wiele innych innowacji RUTHMANN, podest ten może być montowany na różnych podwoziach w kategorii 3.5 t.

Ze względu na swoje kompaktowe wymiary ECOLINE 230 może, na przykład, łatwo wykonywać zadania w ciasnych, śródmiejskich obszarach mieszkalnych. Nowy model ma zaledwie 7,77 m długości i mniej niż 3 m wysokości. Oprócz kompaktowych wymiarów ECOLINE 230 ma dużą ładowność kosza - 250 kg. Przy obciążeniu kosza 100 kg, urządzenie może wysunąć się w poziomie na 16,9 m.

 

ECOLINE 230 jest wszechstronnym urządzeniem, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjny dla szerokiego grona klientów. Firma Gerken, pierwszy nabywca ECOLINE 230, oczekuje doskonałego stosunku ceny do wydajności. Ten ekscytujący nowy model został włączony do rozbudowanej oferty wypożyczalni Gerken, zaraz po zakończeniu Platformers' Days w Hohenroda w Niemczech.

 

Uzyskanie tak dużej wydajności było możliwe tylko dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej konstrukcji produktu i technologii materiałowej. Właśnie dlatego RUTHMANN skupił się na cechach inżynieryjnych swoich produktów premium w całym procesie rozwoju. Teleskopowy system wysięgnika ECOLINE 230 wykonany jest z wysokowytrzymałej, drobnoziarnistej stali, a każda z sekcji jest wielokrotnie doginana, zapewniając tym samym znaczne korzyści w zakresie masy i stabilności.

 

Kolejną zaletą ECOLINE 230 jest wygodny dostęp do kosza z ziemi. Stopnie z boku platformy umożliwiają pionowy, ergonomiczny i bezpieczny dostęp do kosza roboczego.

 

Operatorzy mogą również być zadowoleni z modyfikacji technologicznych zastosowanych w procesie tworzenia panelu sterowania. Po raz pierwszy elementy konstrukcyjne właściwe dla RUTHMANN COCKPIT (panel sterowania w modelach serii STEIGER) zostały również zastosowane w platformach ECOLINE. Te same elementy sterujące są dużym ułatwieniem zarówno dla operatorów serii STEIGER® jak i ECOLINE 230.

Pomimo wielu cech serii premium, RUTHMANN może zaoferować ECOLINE 230 w bardzo rozsądnej cenie. Ten ekscytujący nowy model doskonale nadaje się do szerokiego zakresu zadań (pielęgnacja zieleni, czyszczenie elewacji, malowanie, montaż reklam, itp.), dzięki czemu idealnie nadaje się dla firm wynajmujących, jak również niezależnych wykonawców. Wspaniałe możliwości prowadzą do wyższych dochodów z najmu i szerszych możliwości zastosowania. Koszty nabycia i eksploatacji są niskie. ECOLINE 230 to prawdziwy bodziec dla zysku we flocie.

 

Najnowocześniejsza technologia RUTHMANN znajduje odzwierciedlenie również w hydraulicznym obrocie kosza, który wynosi 2 x 90°, lampkach kontrolnych zapewniających dokładną / bezpieczną procedurę stabilizacji podnośnika oraz wariantach podparcia. Branża może oczekiwać zupełnie nowej i ultranowoczesnej inżynierii RUTHMANN.

 

Inne zalety nowego modelu ECOLINE 230 obejmują jego liczne cechy techniczne, takie jak opatentowany system łatwego poziomowania - "EASY-Stabilizing-System" (standardowe wyposażenie w serii) i opcjonalny system ochronny "Secondary Guarding System".

 

ŁATWY SYSTEM Stabilizacji

Poprzez aktywację jednej dźwigni, tylny zestaw stabilizujący jest równomiernie wysuwany w celu zrównoważenia pochylenia wzdłużnego pojazdu. Następnie uruchamia się drugą dźwignię, aby wypoziomować pojazd poprzecznie.

"Drugorzędny system ochronny" ma na celu zapobieganie poważnym urazom w miejscu pracy. Gumowy pałąk / listwa umieszczona przed panelem sterowania, jako dodatkowy system zabezpieczający, powoduje przerwanie ruchów platformy roboczej. Zatrzymanie jest inicjowane i następuje poprzez bezpośredni nacisk na listwę zabezpieczającą. Następnie możliwe są tylko ruchy w przeciwnym kierunku. Jeśli listwa przełączająca pozostaje wciśnięta, na przykład, gdy operator nie jest w stanie się uwolnić, rozlega się sygnał klaksonu, aby ostrzec inne osoby o tym zdarzeniu. Wszystkie ruchy będą wykonywane z małą prędkością w celu uwolnienia zablokowanej osoby. Podczas normalnej pracy dyskretny (mało widoczny) pałąk ochronny nie przeszkadza operatorowi platformy. Niższe partie ramion mogą wygodnie spoczywać na nim podczas sterowania joystickami. System ochronny reaguje tylko w przypadku wystąpienia zdarzeń specjalnych, na wypadek gdyby operator naciskał na niego klatką piersiową lub brzuchem.

WINDEX zapewnia najlepszą obsługę posprzedażną w branży. Sieć punktów serwisowych, a także samochodów serwisowych nie ma sobie równych. Części zamienne przechowywane są w naszym magazynie w Chojnicach i Warszawie. Zapewnia to klientom optymalną dostępność i skraca do minimum czas oczekiwania na komponenty.

RUTHMANN

ECOLINE 230

Zobacz film