Podnośnik koszowy Omme Lift 2750 RXJ – uniwersalny żołnierz
2020-05-25

Prace budowlane, remontowe, prace w galeriach handlowych, praca w parkach i lesie, na starówkach, renowacje wnętrz kościołów, żadne nie są stanowią problemu dla podnośnika gąsienicowego OmmeLift 2750 RXBDJ!

 

Moc silnika wysokoprężnego pozwala na przemierzanie miękkiego, błotnistego terenu i trawiastych pochyłości. Zdolność pokonywania wzniesień do 35%, co odpowiada 19,3°. W połączeniu z mocnymi, antypoślizgowymi gąsienicami podnośnik zapewnia łatwość w poruszaniu się trasami terenowymi. Kompaktowe wymiary umożliwiają dostęp do wąskich i niewygodnych miejsc. Wysięg do 15,5 m i brak wystawania wysięgnika przegubowego poza obrys rozstawionych podpór, zapewnia wyjątkowe 10,5 m wolnej przestrzeni „w górę i ponad”. Długie ruchome ramię kosza umożliwia precyzyjne ustawienie. Maksymalna wysokość robocza 27,5 m wraz z wyjątkowym wysięgiem zapewniają ogromną wszechstronność zastosowania, a wysokie obłożenie pracą oznacza szybki zwrot z inwestycji.

Automatyczne poziomowanie zapewnia bezpieczne ustawienie w najtrudniejszych sytuacjach i za każdym razem. Rozstawienie jest w rzeczywistości możliwe na nierównym terenie do 35%, pozwalając na ustawienie na pagórkach, schodkach lub betonowych półkach. Urządzenie to, na specjalne życzenie, zostało wyposażone w radiowe sterowanie jazdą, automatyczne poziomowanie, białe gąsienice oraz podwójne zasilanie (Diesel/Akumulatory) z opcją podwójnego ładowania.

Akumulatory / Diesel – zasilanie hybrydowe

Pokonywanie dużych odległości przy zasilaniu silnika spalinowego i korzystanie z akumulatorów w pomieszczeniach lub gdy wymagana jest cicha praca. Optymalna wszechstronność i nieograniczone czasy pracy dzięki prawdziwemu systemowi hybrydowemu. Moc akumulatorów eliminuje dobrze znany problem ze spadkiem napięcia, który może znacznie utrudnić działanie urządzenia zasilanego z sieci. Moc akumulatorów zapewnia też szybsze działanie podnośnika i jazdę bez kłopotliwego połączenia z zasilaniem sieciowym. Co więcej, przerwy w zasilaniu lub lokalne wahania napięcia nie mają wpływu na wydajność podnośnika zasilanego z akumulatorów.

Prawdziwy system hybrydowy (nie tylko bi-energy)

Prawdziwa hybryda oznacza optymalne wykorzystanie źródła energii. Akumulatory są automatycznie ładowane ponownie, gdy silnik jest włączony. Zatrzymanie silnika umożliwia automatyczną zmianę zasilania z silnika na zasilanie akumulatorowe i odwrotnie. Ponadto, ciągłe doładowywanie zestawu akumulatorów jest możliwe podczas pracy podnośnika i bez odłączania, gdy urządzenie jest w ruchu. Wszystko dzięki wbudowanej ładowarce.

Potężny zasięg poziomy

Ramiona przegubowe zapewniają ponad 10 m wolnej przestrzeni z wysięgiem do 15,5 m. Maksymalny zasięg poziomy jest możliwy do osiągnięcia na wszystkich wysokościach od 2 m do 14 m, zapewniając doskonały dostęp do miejsc zlokalizowanych ponad przeszkodami. Dzięki temu, że wysięgnik nie odchyla się do tyłu podczas podnoszenia, unikamy ryzyka kolizji w zatłoczonych miejscach.